AE21.25B6352
AE21.25B6352
Part Number
AE21.25B6352
Description
21.25 MHZ LC BAND PASS FILTER
Data sheet
AE21.25B6352.pdf
Delivery Services
AE21.25B6352
Comments
    AE21.25B6352 Specifications
    Ripple-
    Bandwidth2.2MHz
    Frequency21.25MHz Center
    Filter TypeBand Pass
    Part StatusActive
    Height (Max)0.400" (10.16mm)
    Mounting TypeThrough Hole
    Insertion Loss3dB
    Package / Case6-DIP Module
    Size / Dimension0.984" L x 0.390" W (24.99mm x 9.91mm)