AE2106B10565
AE2106B10565
Part Number
AE2106B10565
Manufactures
Anatech Electronics Inc.
Description
2106 MHZ CAVITY BANDPASS FILTER
Data sheet
AE2106B10565.pdf
Category
RF Filters
Delivery Services
AE2106B10565
Comments
    AE2106B10565 Specifications
    Series
    RoHSRoHS
    Ripple-
    Bandwidth15MHz
    Frequency2.106GHz Center
    Filter TypeBand Pass
    Part StatusActive
    Height (Max)0.450" (11.43mm)
    Mounting TypeChassis Mount
    Insertion Loss-
    Package / CaseModule, SMA Connectors
    Size / Dimension1.900" L x 1.300" W (48.26mm x 33.02mm)