AE2120B6928
AE2120B6928
Part Number
AE2120B6928
Description
2120 MHZ CAVITY BAND PASS FILTER
Data sheet
AE2120B6928.pdf
Delivery Services
AE2120B6928
Comments
    AE2120B6928 Specifications
    Series
    RoHSRoHS
    Ripple0.1dB
    Bandwidth50MHz
    Frequency2.12GHz Center
    Filter TypeBand Pass
    Part StatusActive
    Height (Max)0.625" (15.88mm)
    Mounting TypeChassis Mount
    Insertion Loss1dB
    Package / CaseModule, SMA Connectors
    Size / Dimension2.500" L x 1.250" W (63.50mm x 31.75mm)