AE2140NS2183-NF
AE2140NS2183-NF
Part Number
AE2140NS2183-NF
Description
2140 MHZ CAVITY BANDSTOP/NOTCH F
Delivery Services
AE2140NS2183-NF
Comments
    AE2140NS2183-NF Specifications
    Ripple-
    Bandwidth60MHz
    Frequency2.14GHz Center
    Filter TypeBand Stop
    Part StatusActive
    Height (Max)0.880" (22.35mm)
    Mounting TypeChassis Mount
    Insertion Loss0.6dB
    Package / CaseModule
    Size / Dimension6.250" L x 2.300" W (158.75mm x 58.42mm)