AE2143WN2220
AE2143WN2220
Part Number
AE2143WN2220
Description
2143 MHZ WAVEGUIDE BAND STOP FIL
Data sheet
AE2143WN2220.pdf
Delivery Services
AE2143WN2220
Comments
    AE2143WN2220 Specifications
    Ripple-
    Bandwidth8MHz
    Frequency2.143GHz Center
    Filter TypeBand Stop
    Part StatusActive
    Height (Max)0.866" (22.00mm)
    Mounting TypeChassis Mount
    Insertion Loss0.8dB
    Package / CaseModule, SMA Connectors
    Size / Dimension3.189" L x 1.654" W (81.00mm x 42.00mm)