AE215H9780
AE215H9780
Part Number
AE215H9780
Description
215 MHZ LC HIGHPASS FILTER
Data sheet
AE215H9780.pdf
Delivery Services
AE215H9780
Comments
    AE215H9780 Specifications
    Ripple-
    Bandwidth785MHz
    Frequency215MHz (Cutoff)
    Filter TypeHigh Pass
    Part StatusActive
    Height (Max)0.750" (19.05mm)
    Mounting TypeChassis Mount
    Insertion Loss1dB
    Package / CaseModule, SMA Connectors
    Size / Dimension2.500" L x 1.125" W (63.50mm x 28.58mm)