AE220N2268
AE220N2268
Part Number
AE220N2268
Manufactures
Anatech Electronics Inc.
Description
220 MHZ BANDSTOP/NOTCH FILTER
Data sheet
Category
RF Filters
Delivery Services
AE220N2268
Comments
    AE220N2268 Specifications
    Series
    RoHSRoHS
    Ripple-
    Bandwidth10MHz
    Frequency220MHz Center
    Filter TypeBand Stop
    Part StatusActive
    Height (Max)0.980" (24.89mm)
    Mounting TypeChassis Mount
    Insertion Loss-
    Package / CaseModule
    Size / Dimension2.700" L x 1.970" W (68.58mm x 50.04mm)