AE222B5496
AE222B5496
Part Number
AE222B5496
Description
222 MHZ LC BAND PASS FILTER
Data sheet
AE222B5496.pdf
Delivery Services
AE222B5496
Comments
    AE222B5496 Specifications
    Ripple-
    Bandwidth22MHz
    Frequency222MHz Center
    Filter TypeBand Pass
    Part StatusActive
    Height (Max)0.762" (19.35mm)
    Mounting TypeChassis Mount
    Insertion Loss2dB
    Package / CaseModule, SMA Connectors
    Size / Dimension4.000" L x 1.250" W (101.60mm x 31.75mm)