AE2250SSH6586
AE2250SSH6586
Part Number
AE2250SSH6586
Description
2250 MHZ SUSPENDED STRIPLINE HIG
Data sheet
AE2250SSH6586.pdf
Delivery Services
AE2250SSH6586
Comments
    AE2250SSH6586 Specifications
    Ripple-
    Bandwidth16.75GHz
    Frequency2.25GHz (Cutoff)
    Filter TypeHigh Pass
    Part StatusActive
    Height (Max)0.394" (10.00mm)
    Mounting TypeChassis Mount
    Insertion Loss1.5dB
    Package / CaseModule, SMA Connectors
    Size / Dimension1.378" L x 0.689" W (35.00mm x 17.50mm)