AE2250SSL1019
AE2250SSL1019
Part Number
AE2250SSL1019
Description
2250 MHZ SUSPENDED STRIPLINE LOW
Data sheet
AE2250SSL1019.pdf
Delivery Services
AE2250SSL1019
Comments
    AE2250SSL1019 Specifications
    Ripple-
    Bandwidth-
    Frequency2.25GHz (Cutoff)
    Filter TypeLow Pass
    Part StatusActive
    Height (Max)0.394" (10.00mm)
    Mounting TypeChassis Mount
    Insertion Loss1.5dB
    Package / CaseModule, SMA Connectors
    Size / Dimension2.165" L x 0.945" W (55.00mm x 24.00mm)