AE2287B10568
AE2287B10568
Part Number
AE2287B10568
Description
2287 MHZ CAVITY BANDPASS FILTER
Data sheet
AE2287B10568.pdf
Delivery Services
AE2287B10568
Comments
    AE2287B10568 Specifications
    Series
    RoHSRoHS
    Ripple0.05dB
    Bandwidth35MHz
    Frequency2.294GHz Center
    Filter TypeBand Pass
    Part StatusActive
    Height (Max)0.450" (11.43mm)
    Mounting TypeChassis Mount
    Insertion Loss-
    Package / CaseModule, SMA Connectors
    Size / Dimension2.200" L x 1.200" W (55.88mm x 30.48mm)