AE22L8843
AE22L8843
Part Number
AE22L8843
Description
22 MHZ LC LOWPASS FILTER
Data sheet
AE22L8843.pdf
Delivery Services
AE22L8843
Comments
    AE22L8843 Specifications
    Ripple-
    Bandwidth11MHz
    Frequency22MHz (Cutoff)
    Filter TypeLow Pass
    Part StatusActive
    Height (Max)0.750" (19.05mm)
    Mounting TypeChassis Mount
    Insertion Loss0.5dB
    Package / CaseBNC In-Line Module
    Size / Dimension2.500" L x 1.125" W (63.50mm x 28.58mm)