AE2350B11562
AE2350B11562
Part Number
AE2350B11562
Description
2350 MHZ CAVITY BAND PASS FILTER
Data sheet
AE2350B11562.pdf
Delivery Services
AE2350B11562
Comments
    AE2350B11562 Specifications
    Ripple-
    Bandwidth300MHz
    Frequency2.35GHz Center
    Filter TypeBand Pass
    Part StatusActive
    Height (Max)0.945" (24.00mm)
    Mounting TypeChassis Mount
    Insertion Loss1dB
    Package / CaseModule, SMA Connectors
    Size / Dimension5.217" L x 0.984" W (132.50mm x 25.00mm)