AE2370B10506
AE2370B10506
Part Number
AE2370B10506
Description
2370 MHZ LC BANDPASS FILTER
Data sheet
AE2370B10506.pdf
Delivery Services
AE2370B10506
Comments
    AE2370B10506 Specifications
    Ripple-
    Bandwidth500MHz
    Frequency2.37GHz Center
    Filter TypeBand Pass
    Part StatusActive
    Height (Max)0.230" (5.84mm)
    Mounting TypeSurface Mount
    Insertion Loss1dB
    Package / Case6-SMD Module
    Size / Dimension1.070" L x 0.500" W (27.18mm x 12.70mm)