AE238.55B10492
AE238.55B10492
Part Number
AE238.55B10492
Description
238.55 MHZ CAVITY BANDPASS FILTE
Data sheet
AE238.55B10492.pdf
Delivery Services
AE238.55B10492
Comments
    AE238.55B10492 Specifications
    Ripple-
    Bandwidth1.19MHz
    Frequency238.55MHz Center
    Filter TypeBand Pass
    Part StatusActive
    Height (Max)1.500" (38.10mm)
    Mounting TypeChassis Mount
    Insertion Loss2.5dB
    Package / CaseModule
    Size / Dimension5.000" L x 3.250" W (127.00mm x 82.55mm)