AE2385B1397-TMTF
AE2385B1397-TMTF
Part Number
AE2385B1397-TMTF
Manufactures
Anatech Electronics Inc.
Description
2385 MHZ CAVITY BAND PASS FILTER
Data sheet
AE2385B1397-TMTF.pdf
Category
RF Filters
Delivery Services
AE2385B1397-TMTF
Comments
    AE2385B1397-TMTF Specifications
    Series
    RoHSRoHS
    Ripple-
    Bandwidth22MHz
    Frequency2.385GHz Center
    Filter TypeBand Pass
    Part StatusActive
    Height (Max)1.240" (31.50mm)
    Mounting TypeChassis Mount
    Insertion Loss3dB
    Package / CaseTNC In-Line Module
    Size / Dimension4.843" L x 2.795" W (123.00mm x 71.00mm)