AE2405B5403
AE2405B5403
Part Number
AE2405B5403
Description
2405 MHZ CAVITY BAND PASS FILTER
Data sheet
AE2405B5403.pdf
Delivery Services
AE2405B5403
Comments
    AE2405B5403 Specifications
    Ripple-
    Bandwidth100MHz
    Frequency2.405GHz Center
    Filter TypeBand Pass
    Part StatusActive
    Height (Max)0.605" (15.37mm)
    Mounting TypeThrough Hole
    Insertion Loss3dB
    Package / Case6-DIP Module
    Size / Dimension2.600" L x 1.000" W (66.04mm x 25.40mm)