AE2410WN2291
AE2410WN2291
Part Number
AE2410WN2291
Description
2410 MHZ WAVEGUIDE BAND STOP FIL
Data sheet
AE2410WN2291.pdf
Delivery Services
AE2410WN2291
Comments
    AE2410WN2291 Specifications
    Ripple-
    Bandwidth20MHz
    Frequency2.41GHz Center
    Filter TypeBand Stop
    Part StatusActive
    Height (Max)0.866" (22.00mm)
    Mounting TypeChassis Mount
    Insertion Loss1.5dB
    Package / CaseModule, SMA Connectors
    Size / Dimension6.181" L x 1.614" W (157.00mm x 41.00mm)