AE2437WN2280
AE2437WN2280
Part Number
AE2437WN2280
Manufactures
Anatech Electronics Inc.
Description
2437 MHZ WAVEGUIDE BAND STOP FIL
Data sheet
AE2437WN2280.pdf
Category
RF Filters
Delivery Services
AE2437WN2280
Comments
    AE2437WN2280 Specifications
    Series
    RoHSRoHS
    Ripple-
    Bandwidth20MHz
    Frequency2.437GHz Center
    Filter TypeBand Stop
    Part StatusActive
    Height (Max)0.866" (22.00mm)
    Mounting TypeChassis Mount
    Insertion Loss3dB
    Package / CaseModule, SMA Connectors
    Size / Dimension7.677" L x 1.654" W (195.00mm x 42.00mm)