AE2441WN2219
AE2441WN2219
Part Number
AE2441WN2219
Manufactures
Anatech Electronics Inc.
Description
2441 MHZ WAVEGUIDE BAND STOP FIL
Data sheet
AE2441WN2219.pdf
Category
RF Filters
Delivery Services
AE2441WN2219
Comments
    AE2441WN2219 Specifications
    Series
    RoHSRoHS
    Ripple-
    Bandwidth83MHz
    Frequency2.441GHz Center
    Filter TypeBand Stop
    Part StatusActive
    Height (Max)1.417" (36.00mm)
    Mounting TypeChassis Mount
    Insertion Loss1.5dB
    Package / CaseModule, SMA Connectors
    Size / Dimension14.803" L x 1.673" W (376.00mm x 42.50mm)