AE2480WN2242
AE2480WN2242
Part Number
AE2480WN2242
Description
2480 MHZ WAVEGUIDE BAND STOP FIL
Data sheet
AE2480WN2242.pdf
Delivery Services
AE2480WN2242
Comments
    AE2480WN2242 Specifications
    Ripple-
    Bandwidth80MHz
    Frequency2.48GHz Center
    Filter TypeBand Stop
    Part StatusActive
    Height (Max)0.866" (22.00mm)
    Mounting TypeChassis Mount
    Insertion Loss1.5dB
    Package / CaseModule, SMA Connectors
    Size / Dimension4.882" L x 1.457" W (124.00mm x 37.00mm)