AE24840WB11805
AE24840WB11805
Part Number
AE24840WB11805
Description
24840 MHZ WAVEGUIDE BANDPASS FIL
Data sheet
AE24840WB11805.pdf
Delivery Services
AE24840WB11805
Comments
    AE24840WB11805 Specifications
    Series
    RoHSRoHS
    Ripple0.3dB
    Bandwidth1GHz
    Frequency24.84GHz Center
    Filter TypeBand Pass
    Part StatusActive
    Height (Max)0.433" (11.00mm)
    Mounting TypeChassis Mount
    Insertion Loss1.5dB
    Package / CaseModule, SMA Connectors
    Size / Dimension2.362" L x 0.630" W (60.00mm x 16.00mm)