AE2500SSH6551
AE2500SSH6551
Part Number
AE2500SSH6551
Manufactures
Anatech Electronics Inc.
Description
2500 MHZ SUSPENDED STRIPLINE HIG
Data sheet
AE2500SSH6551.pdf
Category
RF Filters
Delivery Services
AE2500SSH6551
Comments
    AE2500SSH6551 Specifications
    Series
    RoHSRoHS
    Ripple-
    Bandwidth12.5GHz
    Frequency2.5GHz (Cutoff)
    Filter TypeHigh Pass
    Part StatusActive
    Height (Max)0.394" (10.00mm)
    Mounting TypeChassis Mount
    Insertion Loss2dB
    Package / CaseModule, SMA Connectors
    Size / Dimension1.929" L x 1.260" W (49.00mm x 32.00mm)