AE2500SSL1035
AE2500SSL1035
Part Number
AE2500SSL1035
Description
2500 MHZ SUSPENDED STRIPLINE LOW
Data sheet
AE2500SSL1035.pdf
Delivery Services
AE2500SSL1035
Comments
    AE2500SSL1035 Specifications
    Ripple-
    Bandwidth-
    Frequency2.5GHz (Cutoff)
    Filter TypeLow Pass
    Part StatusActive
    Height (Max)0.394" (10.00mm)
    Mounting TypeChassis Mount
    Insertion Loss1.5dB
    Package / CaseModule, SMA Connectors
    Size / Dimension2.087" L x 0.906" W (53.00mm x 23.00mm)