AE2507B1403
AE2507B1403
Part Number
AE2507B1403
Description
2507 MHZ CAVITY BAND PASS FILTER
Data sheet
AE2507B1403.pdf
Delivery Services
AE2507B1403
Comments
    AE2507B1403 Specifications
    Ripple-
    Bandwidth10MHz
    Frequency2.507GHz Center
    Filter TypeBand Pass
    Part StatusActive
    Height (Max)1.000" (25.40mm)
    Mounting TypeChassis Mount
    Insertion Loss1dB
    Package / CaseModule
    Size / Dimension4.125" L x 1.500" W (104.78mm x 38.10mm)