AE2535B11461
AE2535B11461
Part Number
AE2535B11461
Description
2535 MHZ CAVITY BANDPASS FILTER
Data sheet
AE2535B11461.pdf
Delivery Services
AE2535B11461
Comments
    AE2535B11461 Specifications
    Series
    RoHSRoHS
    Ripple0.8dB
    Bandwidth70MHz
    Frequency2.535GHz Center
    Filter TypeBand Pass
    Part StatusActive
    Height (Max)1.181" (30.00mm)
    Mounting TypeChassis Mount
    Insertion Loss2dB
    Package / CaseModule
    Size / Dimension3.701" L x 1.969" W (94.00mm x 50.00mm)