AE2595B11462
AE2595B11462
Part Number
AE2595B11462
Description
2595 MHZ CAVITY BANDPASS FILTER
Data sheet
AE2595B11462.pdf
Delivery Services
AE2595B11462
Comments
    AE2595B11462 Specifications
    Series
    RoHSRoHS
    Ripple0.8dB
    Bandwidth50MHz
    Frequency2.595GHz Center
    Filter TypeBand Pass
    Part StatusActive
    Height (Max)1.181" (30.00mm)
    Mounting TypeChassis Mount
    Insertion Loss2dB
    Package / CaseModule
    Size / Dimension2.835" L x 1.969" W (72.00mm x 50.00mm)