AE2595WN2225
AE2595WN2225
Part Number
AE2595WN2225
Description
2595 MHZ WAVEGUIDE BAND STOP FIL
Data sheet
AE2595WN2225.pdf
Delivery Services
AE2595WN2225
Comments
    AE2595WN2225 Specifications
    Ripple-
    Bandwidth50MHz
    Frequency2.595GHz Center
    Filter TypeBand Stop
    Part StatusActive
    Height (Max)0.866" (22.00mm)
    Mounting TypeChassis Mount
    Insertion Loss1.5dB
    Package / CaseModule, SMA Connectors
    Size / Dimension6.496" L x 1.496" W (165.00mm x 38.00mm)