AE265.6B4604
AE265.6B4604
Part Number
AE265.6B4604
Description
265.6 MHZ LC BANDPASS FILTER
Data sheet
AE265.6B4604.pdf
Delivery Services
AE265.6B4604
Comments
    AE265.6B4604 Specifications
    Ripple-
    Bandwidth93.29MHz
    Frequency265.6MHz Center
    Filter TypeBand Pass
    Part StatusActive
    Height (Max)1.000" (25.40mm)
    Mounting TypeChassis Mount
    Insertion Loss4dB
    Package / CaseModule, SMA Connectors
    Size / Dimension2.380" L x 1.000" W (60.45mm x 25.40mm)