AE2700B5580
AE2700B5580
Part Number
AE2700B5580
Description
2700 MHZ CAVITY BAND PASS FILTER
Data sheet
AE2700B5580.pdf
Delivery Services
AE2700B5580
Comments
    AE2700B5580 Specifications
    Ripple-
    Bandwidth6MHz
    Frequency2.7GHz Center
    Filter TypeBand Pass
    Part StatusActive
    Height (Max)0.505" (12.83mm)
    Mounting TypeChassis Mount
    Insertion Loss3dB
    Package / CaseModule, SMA Connectors
    Size / Dimension3.000" L x 1.250" W (76.20mm x 31.75mm)