AE270B5498
AE270B5498
Part Number
AE270B5498
Description
270 MHZ LC BAND PASS FILTER
Data sheet
AE270B5498.pdf
Delivery Services
AE270B5498
Comments
    AE270B5498 Specifications
    Ripple-
    Bandwidth10MHz
    Frequency270MHz Center
    Filter TypeBand Pass
    Part StatusActive
    Height (Max)1.012" (25.70mm)
    Mounting TypeChassis Mount
    Insertion Loss2dB
    Package / CaseModule, SMA Connectors
    Size / Dimension2.380" L x 1.000" W (60.45mm x 25.40mm)