AE2759B11690
AE2759B11690
Part Number
AE2759B11690
Description
2759 MHZ BAND PASS FILTER
Delivery Services
AE2759B11690
Comments
    AE2759B11690 Specifications
    Ripple-
    Bandwidth414MHz
    Frequency2.759GHz Center
    Filter TypeBand Pass
    Part StatusActive
    Height (Max)0.500" (12.70mm)
    Mounting TypeChassis Mount
    Insertion Loss1.5dB
    Package / CaseModule, SMA Connectors
    Size / Dimension6.240" L x 1.000" W (158.50mm x 25.40mm)