AE27B6761
AE27B6761
Part Number
AE27B6761
Description
27 MHZ BAND PASS FILTER
Data sheet
AE27B6761.pdf
Delivery Services
AE27B6761
Comments
    AE27B6761 Specifications
    Ripple-
    Bandwidth20MHz
    Frequency27MHz Center
    Filter TypeBand Pass
    Part StatusActive
    Height (Max)0.350" (8.89mm)
    Mounting TypeSurface Mount
    Insertion Loss4dB
    Package / Case6-SMD Module
    Size / Dimension1.250" L x 0.500" W (31.75mm x 12.70mm)