AE2800N2240
AE2800N2240
Part Number
AE2800N2240
Description
2800 MHZ BAND STOP/NOTCH FILTER
Data sheet
AE2800N2240.pdf
Delivery Services
AE2800N2240
Comments
    AE2800N2240 Specifications
    Ripple-
    Bandwidth200MHz
    Frequency2.8GHz Center
    Filter TypeBand Stop
    Part StatusActive
    Height (Max)2.374" (60.30mm)
    Mounting TypeChassis Mount
    Insertion Loss1.5dB
    Package / CaseModule
    Size / Dimension10.236" L x 1.575" W (260.00mm x 40.00mm)