AE28800WB11559
AE28800WB11559
Part Number
AE28800WB11559
Description
28800 MHZ WAVEGUIDE BANDPASS FIL
Data sheet
AE28800WB11559.pdf
Delivery Services
AE28800WB11559
Comments
    AE28800WB11559 Specifications
    Ripple-
    Bandwidth500MHz
    Frequency28.8GHz Center
    Filter TypeBand Pass
    Part StatusActive
    Height (Max)0.335" (8.50mm)
    Mounting TypeChassis Mount
    Insertion Loss2dB
    Package / CaseModule
    Size / Dimension3.425" L x 0.669" W (87.00mm x 17.00mm)