AE28B9778
AE28B9778
Part Number
AE28B9778
Description
28 MHZ LC BANDPASS FILTER
Data sheet
AE28B9778.pdf
Delivery Services
AE28B9778
Comments
    AE28B9778 Specifications
    Ripple-
    Bandwidth1MHz
    Frequency28MHz Center
    Filter TypeBand Pass
    Part StatusActive
    Height (Max)0.750" (19.05mm)
    Mounting TypeChassis Mount
    Insertion Loss4dB
    Package / CaseModule, SMA Connectors
    Size / Dimension4.000" L x 1.250" W (101.60mm x 31.75mm)