AE3.3B5737
AE3.3B5737
Part Number
AE3.3B5737
Description
3.3 MHZ LC BAND PASS FILTER
Data sheet
AE3.3B5737.pdf
Delivery Services
AE3.3B5737
Comments
    AE3.3B5737 Specifications
    Ripple-
    Bandwidth800kHz
    Frequency3.3MHz Center
    Filter TypeBand Pass
    Part StatusActive
    Height (Max)0.400" (10.16mm)
    Mounting TypeSurface Mount
    Insertion Loss3dB
    Package / Case6-SMD Module
    Size / Dimension1.500" L x 0.500" W (38.10mm x 12.70mm)