AE3000SSL1037
AE3000SSL1037
Part Number
AE3000SSL1037
Manufactures
Anatech Electronics Inc.
Description
3000 MHZ SUSPENDED STRIPLINE LOW
Data sheet
AE3000SSL1037.pdf
Category
RF Filters
Delivery Services
AE3000SSL1037
Comments
    AE3000SSL1037 Specifications
    Series
    RoHSRoHS
    Ripple-
    Bandwidth-
    Frequency3GHz (Cutoff)
    Filter TypeLow Pass
    Part StatusActive
    Height (Max)0.394" (10.00mm)
    Mounting TypeChassis Mount
    Insertion Loss1dB
    Package / CaseModule, SMA Connectors
    Size / Dimension1.732" L x 0.945" W (44.00mm x 24.00mm)