AE3025CB1804
AE3025CB1804
Part Number
AE3025CB1804
Manufactures
Anatech Electronics Inc.
Description
3025 MHZ CERAMIC BAND PASS FILTE
Data sheet
AE3025CB1804.pdf
Category
Ceramic Filters
Delivery Services
AE3025CB1804
Comments
    AE3025CB1804 Specifications
    Series
    RoHSRoHS
    Bandwidth120 MHz
    Frequency3.025GHz Center
    Impedance50Ohm
    Filter TypeBand Pass
    Part StatusActive
    Height (Max)0.228" (5.80mm)
    Mounting TypeSurface Mount
    Insertion Loss2.2dB
    Package / Case20-SMD Module
    Size / Dimension1.354" L x 0.551" W (34.40mm x 14.00mm)