AE303KL7840
AE303KL7840
Part Number
AE303KL7840
Description
303 KHZ LC LOW PASS FILTER
Data sheet
AE303KL7840.pdf
Delivery Services
AE303KL7840
Comments
    AE303KL7840 Specifications
    Ripple-
    Bandwidth-
    Frequency303kHz (Cutoff)
    Filter TypeLow Pass
    Part StatusActive
    Height (Max)3.230" (82.04mm)
    Mounting TypeChassis Mount
    Insertion Loss0.8dB
    Package / CaseModule
    Size / Dimension7.400" L x 4.700" W (187.96mm x 119.38mm)