AE30B10527
AE30B10527
Part Number
AE30B10527
Description
30 MHZ LC BANDPASS FILTER
Data sheet
AE30B10527.pdf
Delivery Services
AE30B10527
Comments
    AE30B10527 Specifications
    Ripple-
    Bandwidth800kHz
    Frequency30MHz Center
    Filter TypeBand Pass
    Part StatusActive
    Height (Max)1.000" (25.40mm)
    Mounting TypeChassis Mount
    Insertion Loss4dB
    Package / CaseModule, SMA Connectors
    Size / Dimension2.380" L x 1.000" W (60.45mm x 25.40mm)