AE310B10542
AE310B10542
Part Number
AE310B10542
Description
310 MHZ LC BANDPASS FILTER
Data sheet
AE310B10542.pdf
Delivery Services
AE310B10542
Comments
    AE310B10542 Specifications
    Ripple-
    Bandwidth380MHz
    Frequency310MHz Center
    Filter TypeBand Pass
    Part StatusActive
    Height (Max)0.500" (12.70mm)
    Mounting TypeChassis Mount
    Insertion Loss3dB
    Package / CaseModule, SMA Connectors
    Size / Dimension1.500" L x 0.750" W (38.10mm x 19.05mm)