AE3250SSH6590
AE3250SSH6590
Part Number
AE3250SSH6590
Description
3250 MHZ SUSPENDED STRIPLINE HIG
Data sheet
AE3250SSH6590.pdf
Category
RF Filters
Delivery Services
AE3250SSH6590
Comments
    AE3250SSH6590 Specifications
    Series
    RoHSRoHS
    Ripple-
    Bandwidth18.75GHz
    Frequency3.25GHz (Cutoff)
    Filter TypeHigh Pass
    Part StatusActive
    Height (Max)0.394" (10.00mm)
    Mounting TypeChassis Mount
    Insertion Loss1.5dB
    Package / CaseModule, SMA Connectors
    Size / Dimension1.181" L x 0.650" W (30.00mm x 16.50mm)