AE3400H9880
AE3400H9880
Part Number
AE3400H9880
Description
3400 MHZ HIGH PASS FILTER
Data sheet
AE3400H9880.pdf
Delivery Services
AE3400H9880
Comments
    AE3400H9880 Specifications
    Ripple-
    Bandwidth6.6GHz
    Frequency3.4GHz (Cutoff)
    Filter TypeHigh Pass
    Part StatusActive
    Height (Max)0.393" (9.98mm)
    Mounting TypeChassis Mount
    Insertion Loss1.5dB
    Package / CaseModule, SMA Connectors
    Size / Dimension1.650" L x 1.100" W (41.91mm x 27.94mm)