AE3500H9771
AE3500H9771
Part Number
AE3500H9771
Description
3500-9000 MHZ HIGH PASS FILTER
Data sheet
AE3500H9771.pdf
Category
RF Filters
Delivery Services
AE3500H9771
Comments
    AE3500H9771 Specifications
    Series
    RoHSRoHS
    Ripple-
    Bandwidth5.5GHz
    Frequency3.5GHz (Cutoff)
    Filter TypeHigh Pass
    Part StatusActive
    Height (Max)0.500" (12.70mm)
    Mounting TypeChassis Mount
    Insertion Loss2dB
    Package / CaseModule, SMA Connectors
    Size / Dimension1.500" L x 0.750" W (38.10mm x 19.05mm)