AE365B6743
AE365B6743
Part Number
AE365B6743
Description
365MHZ BAND PASS FILTER
Data sheet
AE365B6743.pdf
Delivery Services
AE365B6743
Comments
    AE365B6743 Specifications
    Series
    RoHSRoHS
    Ripple0.1dB
    Bandwidth38MHz
    Frequency365MHz Center
    Filter TypeBand Pass
    Part StatusActive
    Height (Max)0.430" (10.92mm)
    Mounting TypeChassis Mount
    Insertion Loss2dB
    Package / CaseModule
    Size / Dimension2.100" L x 0.850" W (53.34mm x 21.59mm)