AE3750SSL1040
AE3750SSL1040
Part Number
AE3750SSL1040
Description
3750 MHZ SUSPENDED STRIPLINE LOW
Data sheet
AE3750SSL1040.pdf
Delivery Services
AE3750SSL1040
Comments
    AE3750SSL1040 Specifications
    Ripple-
    Bandwidth-
    Frequency3.75GHz (Cutoff)
    Filter TypeLow Pass
    Part StatusActive
    Height (Max)0.394" (10.00mm)
    Mounting TypeChassis Mount
    Insertion Loss1.5dB
    Package / CaseModule, SMA Connectors
    Size / Dimension1.496" L x 0.945" W (38.00mm x 24.00mm)