AE3800L9255
AE3800L9255
Part Number
AE3800L9255
Description
3800 MHZ LOW PASS FILTER
Data sheet
AE3800L9255.pdf
Delivery Services
AE3800L9255
Comments
    AE3800L9255 Specifications
    Series
    RoHSRoHS
    Ripple-
    Bandwidth-
    Frequency3.8GHz (Cutoff)
    Filter TypeLow Pass
    Part StatusActive
    Height (Max)0.392" (9.95mm)
    Mounting TypeChassis Mount
    Insertion Loss1dB
    Package / CaseModule, SMA Connectors
    Size / Dimension2.000" L x 0.380" W (50.80mm x 9.65mm)