AE380B6737
AE380B6737
Part Number
AE380B6737
Description
380MHZ BAND PASS FILTER
Data sheet
AE380B6737.pdf
Delivery Services
AE380B6737
Comments
    AE380B6737 Specifications
    Series
    RoHSRoHS
    Ripple0.1dB
    Bandwidth10MHz
    Frequency380MHz Center
    Filter TypeBand Pass
    Part StatusActive
    Height (Max)0.500" (12.70mm)
    Mounting TypeThrough Hole
    Insertion Loss3dB
    Package / Case6-DIP Module
    Size / Dimension1.500" L x 0.750" W (38.10mm x 19.05mm)