AE3850B10548
AE3850B10548
Part Number
AE3850B10548
Description
3850 MHZ CAVITY BANDPASS FILTER
Data sheet
AE3850B10548.pdf
Delivery Services
AE3850B10548
Comments
    AE3850B10548 Specifications
    Ripple-
    Bandwidth700MHz
    Frequency3.85GHz Center
    Filter TypeBand Pass
    Part StatusActive
    Height (Max)1.125" (28.58mm)
    Mounting TypeChassis Mount
    Insertion Loss-1dB
    Package / CaseModule
    Size / Dimension2.900" L x 1.100" W (73.66mm x 27.94mm)